لطفا مرورگر خود را تمام صفحه کنید
Coming Soon!
×
021-88081641

آواز کلاسیک

اساتید اطلاعات گالری سبد خرید
آواز کلاسیک

موسیقی هنری است که از تنظیم و ترکیب اصوات بوجود می آید و بیان کننده حالتهای درونی و معرف غم و شادی و هیجان و آرامش روحی انسان است موسیقی در کنار انسان و با انسان تکامل یافت .

بشر موسیقی را از طبیعت آموخت .از ریزش آبشار بر صخره ها از صدای بادها در میان شاخ و برگ درختان .انسانهای اولیه در حین انجام کار اصواتی از حنجره بیرون می آوردند و حرکاتی موزون با بدن انجام می دادند .

این فریاد و اصواتی که در حین کار از حنجره بیرون می آوردند موجب پیدایش ترانه و موسیقی شد و صدای ابزارهای کار هم انسان را به ساختن ابزارهای موسیقی کشاند .و آن حرکات موزون بدن که از آهنگ کار پدید می آمد موجب پیدایش رقص شد .

امروزه محققان گواهی می دهند که موسیقی با آواز آغاز شد و آواز از تکامل فریاد کار و صدای ابزار فراهم آمد و همچنین ابزارهای کار زمینه ساختن ابزارهای موسیقی بودند .آفرینش آواز هرگز قطع نشده است زیرا مردم در خلاقیت هنری خویش هرگز وقفه روا نمی دارند و همواره بهترین آنها بوسیله مردم برگزیده می شود و بر جای می ماند .

گلینکا موسیقی دان روسی می گوید: موسیقی را مردم بوجود می آورند و آهنگسازان آنرا تنظیم می کنند.

در گذر تاریخ ، آواز خواندن متداول ترین و ملموس ترین شیوه ایجاد موسیقی بوده است . به نظر می رسد که آواز خوانان همواره جذابیتی ویژه داشته اند و حتا امروزه نیز شنوندگان شیفته، سر و وضع ظاهری و شیوه زندگی آواز خوانان محبوبشان را تقلید می کنند .

به سبب توانایی بی همتای صدای انسان در تلفیق واژه با صدای موسیقیایی ، در بسیاری از فرهنگ ها شعر و آواز جدایی ناپذیر بوده اند . آواز می تواند واژه ها را به یاد ماندنی تر کند و تاثیر حسی آن را اعتلا بخشد .خوب آواز خواندن به دلایلی گوناگون دشوار است .

در آواز ، در قیاس با گفتار ، گستره پهناورتری از زیر و بم و حجم صوتی را به کار میگیریم و حروف صدادار را کشیده تر ادا می کنیم . لازمه آواز خواندن ، داشتن نفس بیشتر و مهار کامل تر بر آن است . هوایی که از ریه خارج می شود توسط ماهیچه های بطنی زیرین و پرده دیافراگم مهار می شود .

هوا تارهای صوتی را به نوسان در می آورد و ریه ها ، گلو ، دهان و بینی همگی برای ایجاد صدایی مطلوب به کار گرفته می شوند . وسعت صدای آواز خوان بسته به میزان تعلیم دیدگی و نیز ویژگی های فیزیکی او است .

وسعت صدای یک فرد تعلیم ندیده به طور معمول حدود 5/1 اکتاو است اما آواز خوانان حرفه ای بر محدوده 2 اکتاو و یا حتا بیشتر نیز احاطه دارند . گروه بندی گستره های آوازی زنان و مردان به ترتیب از زیر به بم چنین است .

 
 
معرفی اساتید
امیر حسین

مشاهده رزومه

یاشار

مشاهده رزومه

رزومه
نام و نام خانوادگی: امیر حسین غلامی
ساز تخصصی: آواز کلاسیک

 از کودکی موسیقی را با ساز پیانو نزد فرمان بهبود آغاز نمود، سپس ساز گیتار کلاسیک را به عنوان ساز اصلی خود انتخاب کرده  و با اساتیدی چون کیوان میرهادی، فرزاد دانشمند و سیمون آیوازیان کار کرد. همزمان با این دوره در کلاسهای تئوری موسیقی و سلفژ حضور یافته و از کلاس اساتیدی چون شریف لطفی، حمید رضا دیبازر و حامد مهاجر بهره برد. وی هارمونی را نزد مهران روحانی فراگرفت واز سال ۸۲ آواز کلاسیک را با احمد پارسی شروع کرد و در ادامه با اساتیدی چون چولاکیان و پورحسینی کارنمود. همچنین شرکت در مستر کلاس اساتیدی چون خوزه کورا، مارتینا آرویو از دیگر فعالیتهای وی میباشد.

تجربه برگزاری کنسرتهای متعدد در تالار رودکی، دانشگاه هنر، دانشکده هنر و معماری، آموزشگاه های موسیقی و سابقه ی تدریس تئوری موسیقی، سلفژ، گیتار و آواز کلاسیک را درآموزشگاه هایی چون رودکی، آوای برتر، بن -ایل، نوای مهر، کانون و دل نوازان  نیز جزو سوابق کاری ایشان است.

نام و نام خانوادگی: یاشار احمدی
ساز تخصصی: آواز کلاسیک

متولد سال ۱۳۵۹ . دروس تئوری موزیک و سلفژ را نزد استاد تیگران سوکیاس گذراند و آموزش آواز را نزد  رشید وطندوست  آغاز کرد و با هاسمیک کاراپتیان ادامه داد . سپس در کنسرواتوار دولتی استانبول پذیرفته شد و در مقطع فوق لیسانس آواز  کلاسیک زیر نظر معلم ایتالیایی \\\\\\\\\\\'پائولو ویلا\\\\\\\\\\\'  تحصیل نمود و همچنین در کشور اتریش  دوره های مسترکلاس آواز نزد اساتید بزرگی مانند   \\\\\\\\\\\'فیورنتزا کوزوتتو\\\\\\\\\\\'   و  \\\\\\\\\\\'فرانسیسکو آرایزا\\\\\\\\\\\'  گذراند . در مسابقات بورس اوپرای هانوفر در کشور آلمان بعنوان نفر اول    انتخاب شد.

سوابق اجرایی

در اجراهای دانشجوئی  کنسرواتوار دولتی استانبول با نقش سولیست تنور اپراهای \' Elisir d\'amor\'  اثر  \'Donizetti\'  و \'La traviata\'   اثر \'Verdi\' و \'Zauberflote\'  اثر :Mozart روی صحنه رفت . در تالار وحدت تهران بعنوان سولیست تنور اپرای \'جانی اسکیکی\' اثر پوچینی و تئاتر موزیکال \'بانوی زیبای من \' با آنسامبل اپرای تهران روی صحنه رفت. بعنوان سولیست تنور رکوییم موتزارت با ارکستر سمفونیک تهران به رهبری استاد علی رهبری همکاری کرده و همچنین با ارکستر شهر تهران به رهبری استاد نادر مشایخی در نقش سولیست کانتات های باخ همکاری نمود. در اپرای \'پردیس و پریسا \' اثر استاد چکناواریان نقش پردیس را اجرا نمود. همچنین در تالار رودکی رسیتالهای  آواز کلاسیک برگزار نموده است.

 
 
آخرین مقالات

از تخفیفات و طرح های ویژه مطلع شوید

7 روز هفته، پاسخگوی شما هستیم.
88081641 - 021 | 88081639 - 021
info@shahrashoobmusic.com
اپلیکیشن iOS نوای شهر آشوب
اپلیکیشن iOS نوای شهر آشوب
اپلیکیشن اندروید نوای شهر آشوب
اپلیکیشن اندروید نوای شهر آشوب

logo-samandehiنماد اعتماد الکترونیک

سامانه بلیط کنسرت
تخفیفات ویژه
ثبت نام آنلاین
استودیو صدا
ثبت نام آنلاین
021-88081639 | 021-88365642 | 021-88081641