لطفا مرورگر خود را تمام صفحه کنید
Coming Soon!
×
021-88081641

رشد خلاقیت و تمرکزکودک

اساتید اطلاعات گالری سبد خرید
رشد خلاقیت و تمرکزکودک

موسیقی از طریق تحریك فرد برای دقت بیشتر نسبت به نوع صدا‌، ریتم، ملودی، آهنگ، جهت صدا و... در افزایش حافظه و تمركز مؤثر است؛ به همین دلیل، اغلب دانش‌آموزانی كه به نوعی با موسیقی در ارتباط هستند در مدرسه و دانشگاه موفق‌تر هستند.

امروزه ثابت شده كه حافظه می‌تواند از طریق موسیقی تقویت شود و افرادی كه از كودكی در معرض آموزش و بازی‌های موسیقایی بوده‌اند‌، حافظه بسیار بهتری دارند. ریتم، ملودی، هارمونی و... جزو عواملی هستند كه موجب تقویت حافظه می‌شوند. در آزمایشی كه در دانشگاه هنگ‌كنگ‌ انجام شد، ۴۵‌نوازنده اركستر بین سنین ۶ تا ۱۵‌سال از لحاظ قدرت حافظه و به‌خاطر‌سپردن كلمات، مورد بررسی قرار گرفتند.

پژوهشگران دریافتند كه كودكان نوازنده نسبت به هم‌سن‌و‌‌سالان غیرنوازنده خود به‌مراتب كلمات بیشتری را حفظ می‌كنند. پس از یك‌سال آزمایش دیگری از این گروه گرفته و مشخص شد كه حافظه كودكانی كه هنوز نوازنده اركستر هستند نسبت به سال گذشته توانمند‌تر شده‌، درحالی‌كه حافظه كسانی كه از اركستر جدا شده‌اند‌، در همان سطح باقی مانده است. همچنین موسیقی كمك به درك و انتقال بهتر مفاهیم به افراد می‌كند كه از اركان مهم موفقیت در زندگی است.

برخی از مناطق مغز كه در هنگام گوش‌كردن به موسیقی یا بازی‌های موسیقایی، فعال می‌شوند در 2 گروه:

1-كسانی كه با موسیقی به‌صورت حرفه‌ای - چه نواختن و چه شنیدن- در ارتباطند

2- افرادی كه با موسیقی آشنایی ندارند در جدول زیر مشخص است.

اما متأسفانه برخی موسیقی‌ها به‌طور عكس عمل كرده و حتی باعث بیماری می‌شوند. استفاده از موسیقی‌های نامناسب همانند وارد‌كردن زهر به بدن است. دانشمندان در این زمینه، آزمایشی را روی تعدادی از گیاهان انجام دادند. تعدادی گیاه از یك نوع و در شرایط آب‌و‌هوایی یكسان، به 2 گروه تقسیم شدند. برای گروهی از آنها، موسیقی راك را با صدای بلند پخش كردند و دیدند كه پس از مدتی گیاهان پژمردند و تعدادی نیز خشك شدند و برای گیاهان گروه دوم، موسیقی كلاسیك ملایم پخش كردند و شاهد رشد سریع‌تر آنها بودند.

موسیقی، عنصر بسیار قدرتمندی است كه همانند یك داروی شفابخش عمل می‌كند و حتی ممكن است شما به آن معتاد نیز بشوید. دیوید تیم، نویسنده كتاب «راز تاثیر‌گذاری موسیقی» در مقدمه كتاب خود می‌نویسد: موسیقی بیش از یك زبان است. در واقع موسیقی رب‌النوع زبان‌هاست.

در واقع موسیقی در میان تمام هنر‌ها منحصر به فرد است زیرا به‌طور قدرتمندانه‌ای روی سطح هوشیاری افراد اثر می‌گذارد. اگر شما به شیوه‌‌ای صحیح موسیقی را وارد زندگی خود كنید، می‌توانید تا سالیان سال از اثرات مثبت آن روی خود و فرزندانتان بهره گیرید اما فراموش نكنید، به همان اندازه كه موسیقی می‌تواند تاثیرات خوب بگذارد‌، قادر است زیان‌بخش نیز باشد.

 
 
معرفی اساتید
مژده
مژده سلطان احمدی

مشاهده رزومه

رزومه
نام و نام خانوادگی: مژده سلطان احمدی
ساز تخصصی: رشد خلاقیت و تمرکزکودک

 کارشناس موسیقی گرایش نوازندگی ساز جهانی (ویولنسل)

آغار یادگیری موسیقی از ۱۲ سالگی با ساز گیتار تحت نظر کیوان کیارس،فرزین طهرانیان.

فراگیری ساز ویولنسل تحت نظر کریم قربانی و ماکان خویی نژاد

دوره های سلفژ،تئوری موسیقی و هارمونی نزد اساتید آقایان مرتضی شیرکوهی،بهرنگ شگرفکار،مصطفی موسوی،الیاس دژآهنگ و نیما ایزدآبادی

آغاز فعالیت ۱۳۸۹

شرکت در کارگاه تربیت مربی سودابه سالم،ناصر نظر و ۴ دوره ی گروه آدمک.

شرکت در رویداد پنجه (مجموعه سمینارهای تخصصی نگرش ارف شولورک) با حضور مدیر بنیاد ارف شولورک سالزبورگ پروفسور باربارا هسل باخ و قائم مقام مدیر پروفسور ولفگانگ هارتمن.

شرکت در کارگاه تربیت مربی موسیقی کودک تحت نظر اساتید دانشکده موتسارتیوم اتریش Ari Glageو Andrea Ostertag شیراز ۱۳۹۳.

مدرس دوره های موسیقی کودکان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ۱۳۹۰.

کارگاه پرورش هوش هیجانی و روانشناسی کودک تحت نظر کیانوش حبیبی.

برگزاری کنسرت،تئاتر موزیکال و کارگاه های ویژه ی کودکان.

مدرس دوره های موسیقی کودک موسوم به ارف، بازی و موسیقی،مادر و کودک.

به زودی ... گالری
 
 
آخرین مقالات
سامانه بلیط کنسرت
تخفیفات ویژه
ثبت نام آنلاین
استودیو صدا
ثبت نام آنلاین