سازدهنی کودکان

سازدهنی کودکان

خانه سازدهنی در کنار رسالت اصلی خود یعنی آموزش و تربیت هنرجویانی ممتاز نسبت به برگزاری کلاسهاس تخصصی سازدهنی کودک ، از عموم عزیزان دعوت می نماید تا در یکی از بزرگترین و خاص ترین دوره های آموزش موسیقی شرکت نمایند .

موسیقی برای کودکان علاوه بر جنبه تفریح و بازی که یکی از قسمت های مهم این کلاسها نیز می باشد،باعث افزایش تمرکز، درک بهتر مفاهیم ریاضی و ایجاد حس رضایت از خود در کودک می گردد. به دلیل ارایه هنر خود در جمع و پذیرش و مورد تشویق قرار گرفتن توسط دیگران دلیلی برای ابراز وجود و خودنمایی به واسطه شکل ظاهر و ….. نمی باشد.

نواختن هارمونیکا (سازدهنی) برای کودکان به عنوان کوچکترین و تاثیر گذار ترین ساز دنیا، علاوه یادگرفتن نواختن ساز و تجربه نوازندگی در گروه و ارکستر (که شامل همه هنرجویانی که در دوره شرکت می کنند می شود) به دلیل تمرینات تنفسی که به شکل نامحسوس در دوره در نظر گرفته شده، باعث افزایش ظرفیت شش ها می شود که این امر خصوصا در سنین بالا که این مقدار به شکل چشم گیری کاهش می یابد باعث تقویت ماهیچه های تنفسی و افزایش سطح اکسژن گیری ریه ها خواهد شد. این تکنیک در ایران توسط خانه سازدهنی برای بیمارانی که مشکل تنفسی دارند در حال اجرا می باشد.

در این دوره ها که برای کودکان ۷ تا ۱۳ ساله در نظر گرفته شده، هنرجویان با جدید ترین متدهای آموزشی، بسیار ساده و راحت نواختن ملودی های مخصوص کودکان را تجربه می کنند.

 

Children-2_resizeآموزش سازدهنی برای کودکان

 

آموزش درمرحله مقدماتی این دوره که با هدف آشنایی کودکان با ساز در یک ترم ۲۴ جلسه ای برگزار می شود، خانه با طراحی بازی های مخصوص کلیه مراحل آموزش را به همراه حرکت صرفا به شکل غیر مستقیم به همراه بازی آموزی ارایه می دهد.

 1. آشنایی با ساختمان ساز از نزدیک و به صورت عملی
 2. آشنایی با نحوه تولید صدا در ساز
 3. آشنایی به مدل های سازدهنی
 4. تسلط نسبی روی تنفس
 5. نواختن ملودی های کودکانه و فولکلور
 6. آشنایی با ریتم و زمان
 7. آشنایی با تبلچر سازدهنی
 8. یادگرفتن نواختن هماهنگ با آکومپانیمان توسط پیانو یا گیتار
 9. نواختن گروهی و تشکیل ارکستر سازدهنی کودک
 10. کنسرت پایان دوره هنرجویان در پایان هر فصل.

لازم به توضیح است که در پایان هر دوره جشنواره ای از اجرای گروهی، تکنوازی و ارکستر کودکان جهت ارایه به اولیا و علاقه مندان برگزار می شود البته شما می توانید تصاویر و فیلم های جشنواره های قبل را در سایت خانه سازدهنی ملاحظه نمایید.

 

 

Children-3_resize

پیش ثبت نام

اساتید سازدهنی کودکان

رزومه استاد شهرام شادانفر

Alternate Text
 • نام : شهرام
 • نام خانوادگی : شادانفر
 • ساز تخصصی : سازدهنی
 • ساز مکمل : .
 • سال تدریس : از سال ۱۳۸۰ سال

موسیقی را با نواختن پیانو  و تحت راهنمایی اساتیدی چون فردین خلعتبری،بهنام صبوحی و امیر بکان  آغاز نمود. دروس ابتدایی آهنگ سازی را تحت نظر دکتر وارطان ساهاکیان و اصول آهنگ سازی مدرن را تحت نظر دکتر علیرضا مشایخی آموخت. وی سرانجام  یک دوره آهنگ سازی را با استاد فرهاد فخرالدینی گذراند .

در زمینه نوازنده گی همزمان با پیانو ، فلوت را ادامه داد .سلفژ وآواز کلاسیک را نزد اساتیدی چون:استاد مهدی نیکنام، دکتر آریایی نژاد،استاد لطفی و استاد نوری فرا گرفت . وی مدتی به عنوان رهبر گروهای کر شفق، انقلاب و دانشگاه آزاد فعالیت نمود.
از آثار او در زمینه آهنگ سازی می توان به موسیقی متن فیلم های: پازل، بی بی شهربانو  ، اتفاق و پروین اعتصامی، موسیقی سریال های : قصه های پریسا و آلبوم جادویی موسیقی نمایش های: شازده کوچولو ،شام آخر ،بارون بارونه، فقط آسمان می داند،سکوت، دود کعبه، بیگانه، وهم، پروین اعتصامی،حسنی و دیو سیاه و خداوند یحی را در جلیل می خواند ، اشاره نمود.

آشنایی او با  دکتر گوگردچی اولین جرقه های نواختن سازدهنی را زد. و سریع  شروع به تمرین و آموختن تکنیک های آن نمود که این آموزش پس از رفتن دکتر گوگردچی از ایران به صورت خود آموز نیز ادامه داشت.که همزمان با تاسیس خانه سازدهنیدر سال ۷۸شروع به آموزش سازدهنی با روشی جدید به علاقه مندان نمود.
در ادامه او با شرکت در مستر کلاسهای مختلف با متد های آموزشی اساتید بزرگی چون رنه گیژن و گرد مولر آشنا گردید و همین امر باعث شد جدی تر به آموزش و تمرین ساز بپردازد. در حال حاظر درحال آماده سازی چند آلبوم برای معرفی سازدهنی به مردم از جمله شازده کوچولو و همچنین چاپ سری کتاب های (سازدهنی برای همه) که تالیف ایشان می باشد نیز پس مدتی وقفه در حال انجام مراحل پایانی می باشد و به زودی در دست علاقه مندان قرار می گیرد.

فعالیت های خانه سازدهنی

برگزاری اولین جشنواره خانه سازدهنی

شرکت در دومین فستیوال نوای شهرآشوب – بهمن ۱۳۹۰

برگزاری دومین جشنواره خانه سازدهنی – اسفند ۱۳۹۰

شرکت در بیست و نهمین جشنواره بین المللی فجر – بهمن ۱۳۹۲

شرکت در سومین فستیوال نوای شهرآشوب – شهریور ۱۳۹۳

برگزاری سومین جشنواره خانه سازدهنی – اسفند ۱۳۹۳

شرکت در برنامه هفته جهانی محیط زیست – سرای محله شهرآرا – خرداد ۱۳۹۴

شرکت در مراسم گلریزان حمایت از اتیسم – تیر ۱۳۹۴

آثار استاد شهرام شادانفر