آواز و صداسازی

آواز و صداسازی

1- تنفس : که به اصول مباني درست تنفس در آواز مي پردازد که مهمترين و پايه اي ترين تکنيک در آواز خواني است چرا که هوا به عنوان يک انرژي اجتناب‌ناپذير براي سوخت و ساز بدن (متابوليسم)، به هنگام سخن گفتن يا خواندن آواز به انرژي صوتي تبديل مي‌شود و شناخت اين اصل و بکارگيري صحيح آن از اهم موارد است که اين تکنيک صرف نظر نوع و سبک موسيقيايي مورد علاقه هنرجو مي باشد.

2- صدا سازي : به مکانيسم هاي فرآيند توليد صدا و آشنايي با اندام هاي گفتاري. اندام هاي تنفسي و نفس گيري ، ديافراگم ، حنجره ، تارهاي صوتي، بهداشت صدا و .... مي پردازد.

3- فن بيان :هنرجو با استفاده صحيح از موارد آوايي گفتار، بيان و نقش فيزيولوژي آنها در آواز آشنا خواهد شد.

4- تئوري مقدماتي: دراين بخش هنرجو به مفاهيم اوليه تئوري موسيقي آشنا مي شود و آنچه که يک هنرجو در اجراي سلفژ بدان نيازمند است ، فرا مي گيرد.

پیش ثبت نام

اساتید آواز و صداسازی

رزومه استاد امیر حسین غلامی

Alternate Text
  • نام : امیر حسین
  • نام خانوادگی : غلامی
  • ساز تخصصی : آواز کلاسیک
  • ساز مکمل : صدا سازی
  • سال تدریس : سال سال

  از کودکی موسیقی را با ساز پیانو نزد فرمان بهبود آغاز نمود، سپس ساز گیتار کلاسیک را به عنوان ساز اصلی خود انتخاب کرده  و با اساتیدی چون کیوان میرهادی، فرزاد دانشمند و سیمون آیوازیان کار کرد. همزمان با این دوره در کلاسهای تئوری موسیقی و سلفژ حضور یافته و از کلاس اساتیدی چون شریف لطفی، حمید رضا دیبازر و حامد مهاجر بهره برد. وی هارمونی را نزد مهران روحانی فراگرفت واز سال ۸۲ آواز کلاسیک را با احمد پارسی شروع کرد و در ادامه با اساتیدی چون چولاکیان و پورحسینی کارنمود. همچنین شرکت در مستر کلاس اساتیدی چون خوزه کورا، مارتینا آرویو از دیگر فعالیتهای وی میباشد.

تجربه برگزاری کنسرتهای متعدد در تالار رودکی، دانشگاه هنر، دانشکده هنر و معماری، آموزشگاه های موسیقی و سابقه ی تدریس تئوری موسیقی، سلفژ، گیتار و آواز کلاسیک را درآموزشگاه هایی چون رودکی، آوای برتر، بن -ایل، نوای مهر، کانون و دل نوازان  نیز جزو سوابق کاری ایشان است.

 

آثار استاد امیر حسین غلامی