آواز پاپ

 آواز پاپ

موسیقی پاپ به انگلیسیPop music، که در اصل به معنی موسیقی عامه‌پسند (popular) می‌باشد یک سبک از موسیقی عامه‌پسند است و معمولاً در مقابل موسیقی کلاسیک و فولک (محلی) قرار می‌گیرد و از آن ها متمایز است*[۱] با این حال هنرمندان این سبک در سبک‌های راک، هیپ‌هاپ، دنس، ریتم اند بلوز (R&B) و کانتری هم می‌توانند فعالیت داشته باشند و این باعث می‌شود که تبدیل به سبکی انعطاف‌پذیر شود. عبارت «موسیقی پاپ» همچنین می‌تواند به یک زیرسبک خاص (درون پاپ) اشاره داشته باشد مانند سافت راک و پاپ/راک.

پاپ معمولاً به عنوان موسیقی‌ای تعریف می‌شود که به شکل تجاری تهیه می‌شود یا هدف تولید آن سود مالی است. بنا به تعریف سایمون فریت، منتقد موسیقی و جامعه‌شناس متخصص موسیقی مردم پسند، موسیقی پاپ بیشتر به عنوان یک صنعت شناخته می‌شود نه هنر. البته این موسیقی را می‌توان در حیطه بازار، ایدئولوژی، تولید و زیبایی‌شناسی هم معنا کرد. درواقع، پاپ طوری طراحی شده که «برای همه جالب باشد» و «از هیچ جای خاصی نیامده» و قرار هم نیست «سلیقه خاصی را اعمال کند

پیش ثبت نام

اساتید آواز پاپ

رزومه استاد جاوید عسگری

Alternate Text
  • نام : جاوید
  • نام خانوادگی : عسگری
  • ساز تخصصی : آواز پاپ
  • ساز مکمل : صداسازی
  • سال تدریس : ۸ سال

از سال 1375 در کاخ موزه های سعدآباد نزد استاد اسفندیار قره باغی به فراگیری سلفژ و تئوری موسیقی و در نهایت تکنیک های آواز ی پرداخت و در همان سال در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی نزد استاد گرگین موسسیان با گروه کر و تکنیک های آواز جمعی آشنا شد و در سال 1376 به عضویت گروه کر ارکستر سمفونیک تهران در آمد.

 

در این بین همچنین از محضر استاد محمد نوری برای خوانندگی، تک خوانی موارد و مطالب بسیاری فرا گرفت و بیش از گذشته بر داشته ها و آموخته های خویش افزود.

 

از بهمن ماه 1376 به عضویت گروه کر سمفونیک صدا و سیما در آمد و تا کنون مشغول همکاری می باشد.

 

از سال 1378 اولین ترانه در قالب موسیقی پاپ به نام پائیز به آهنگسازی فرهاد برنجان انجام داد که تا پایان سال 1391 بالغ بر 170 قطعه موسیقی در فضای موسیقی پاپ تلفیقی، ارکستر بزرگ (سمفونیک) با مضامین عاطفی، اجتماعی اجرا کرده است و از سال 1385 نیز مشغول تدریس آواز به هنرجویان عزیز می باشد.

آثار استاد جاوید عسگری